درباره نشریه

نشریه مدیریت بیابان توسط انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران طی مجوز مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سال 1391 پایه ­گذاری شد و در طی سال ­های اخیر پذیرای مقالات اصیل و با محتوای علمی معتبر و مفید از سوی محققان، اندیشمندان و صاحب نظران در حوزه مدیریت بیابان و بیابان­ زدایی بوده است. نشریه مدیریت بیابان، یک نشریه تخصصی و دارای اعتبار علمی _ پژوهشی است که تا سال 1399 به صورت دو فصلنامه و از سال 1400 در قالب فصلنامه چاپ می­ شود.

 

ناشر و صاحب امتیاز: انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران

مدیرمسئول: دکتر محمدرضا اختصاصی

سردبیر: دکتر سیدجمال‌الدین خواجه‌الدین

آغاز انتشار:  1392

ترتیب انتشار: فصلنامه

وضعیت انتشار: الکترونیکی

شاپا الکترونیکی:  2476-3985

شاپا چاپی:  2476-3721

شناسۀ دیجیتالی مقاله: DOI

زبان انتشار: فارسی با خلاصه انگلیسی

قالب متن مقالات:  PDF, XML

نشانی وب‌گاه: http://www.jdmal.ir/

سیستم مشابهت یابی: مشابهت‌یاب متون علمی همیاب

مجوز انتشار و حق مولف: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

اهداف و چشم‌انداز: بررسی و انتشار مقاله­ های پژوهشی اصیل، به روز و دارای نوآوری پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و صاحب نظران حوزۀ بیابان در بخش ­های اکوسیستم مناطق بیابانی، ارزیابی بیابان زایی، پایش بیابان زایی، روش­ های نوین بیابان­ زدایی، پوشش گیاهی و کشاورزی در مناطق بیابانی، تخریب سرزمین، بیابان ­زایی، مدیریت آب در مناطق بیابانی، تغییر اقلیم و اثرات آن در بیابان زایی، ژئومرفولوژی بیابان، فرسایش بادی و ریزگردها

نوع داوری: محرمانه دو سو کور

هزینه پذیرش نهایی و انتشار: 3500000 ریال ایران

سیاست انتشار:  دسترسی آزاد و رایگان به تمامی مقالات 

رتبه نشریه براساس آخرین ارزیابی وزارت علوم: الف (پرتال نشریات علمی)

ضریب تاثیر درپایگاه استنادی علوم جهان اسلام: 0/623 (مشاهده جزئیات)

اخلاق نشر: "نشریه مدیریت بیابان، با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید"

سیاست دسترسی آزاد: نشریه مدیریت بیابان به صاحب امتیازی انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران، بر طبق «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)» به‌طور کامل الزامات انتشار دسترسی آزاد را رعایت می‌نماید. حق نشر برای نویسندگان محفوظ است و می‌توانند مقالات خود را پرونده‌سازی کنند. توضیح اینکه، از این مقالات تا زمانی‌که به‌درستی به آن استناد شود، به‌راحتی می‌توان استفاده کرد.

قوانین کپی رایت: براساس مجوز دسترسی آزاد، نویسندگان مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می کنند، با این وجود، به هر کسی اجازه می دهند محتوای آن نویسنده را بارگیری، استفاده مجدد، چاپ مجدد، اصلاح، توزیع و/ یا کپی کند، به شرط اینکه نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شده باشند.

شبکه‌های اجتماعی:  Linked in, Academia, Mendeley

پایگاه‌های نمایه شده: Google Scholar, ISC

نشانی دفتر نشریه: یزد، صفائیه، چهار راه پژوهش، دانشگاه یزد، پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی، انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران

کدپستی: 8915818411

تلفن: 38210698-035

نمابر: 38210698-035

پست الکترونیکی: jdm.isadmc@yahoo.com