پرسش‌های متداول

1- چگونه مقاله خود را برای چاپ در نشریه ارسال کنم؟

پس از ورود به سامانه و ثبت نام، نام کاربری و رمز ورود را دریافت و اقدام به بارگذاری مقاله خود نمایید. پژوهشگران محترمی که تمایل به ارسال مقاله به این نشریه را دارند، لازم است برای دریافت آیین نگارش مقاله، به بخش راهنمای نویسندگان مراجعه و مقاله خود را دقیقاً منطبق بر اصول تدوین موردنظر نشریه تنظیم نمایند. به مقاله­ های ارسال شده خارج از  سامانه، ترتیب اثری داده نخواهد شد.


 


 آدرس سامانه نشریه:  http://www.jdmal.ir


 


 

2- چگونه از وضعیت مقاله ارسالی خود اطلاع پیدا کنم؟

پژوهشگران محترم فقط از طریق سامانه نشریه، درصفحه شخصی نویسنده مسئول می توانند از وضعیت مقاله خود مطلع شوند. لازم به ذکر است که کلیه اقدامات اعم از ارسال، بازنگری، مکاتبات، درخواست ها ، تغییر ترتیب نویسندگان و ... فقط از طریق نویسنده مسئول امکان پذیر است.


 


 

3- مدت زمان تعیین تکلیف و ارزیابی مقاله چقدر می باشد؟

حداقل مدت زمان ارزیابی و داوری مقالات سه ماه است. 


 


 

4- آیا دانشجو می‌تواند به تنهایی مقاله برای چاپ ارسال کند؟

خیر. مقاله حتماً باید به تایید و همراه عضو هیات علمی حداقل استادیار ارسال شود.


 


 

5- آیا یک نویسنده می تواند در تمام شماره های نشریه مقاله داشته باشد؟

خیر. از هر نویسنده سالیانه حداکثر یک مقاله در مجله قابل چاپ خواهد بود.


 


 

6- آیا دریافت مقالۀ کامل منتشر شده در نشریه نیاز به پرداخت هزینه دارد؟

خیر. فایل کامل مقاله­ های منتشر شده در نشریه به صورت الکترونیکی بر روی وب سایت نشریه و نیز وب سایت انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران، به صورت رایگان قابل دانلود هستند.


 


 

7- آیا مجله بابت ارزیابی و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه دریافت می کند؟

بله. نویسندگان محترم بعد از پذیرش اولیه مقاله، در سامانه نشریه موظف به واریز دستی با مراجعه به بانک، سه میلیون و پانصد هزار ریال به شماره حساب 2007517303 بانک تجارت شعبه دانشگاه یزد، ‌کد شعبه 20075، به نام: انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی هستند.


 


 


 


بنا به تصمیم هیأت مدیرۀ انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران و هیأت تحریریه نشریۀ مدیریت بیابان، هزینۀ پذیرش و چاپ مقالۀ نویسندگان مسئول عضو انجمن علمی مدیریت و کنترل مناطق بیابانی ایران که عضویت خود را در سال ارسال مقاله، تمدید نموده ­اند، با ارائه کارت عضویت، مبلغ پذیرش مقاله سه میلیون ریال است.


 


 


 


 

8- آیا می توان مقاله خود را به چند مجله ارسال نمود؟

خیر. مقاله ارسال شده به این نشریه نباید در نشریه دیگری چاپ و یا هم­زمان برای سایرنشریه ­ها ارسال شده باشد. در صورت مشاهده چنین مواردی، علاوه بر گزارش تخلف به مراجع ذی صلاح کلیه هزینه های تحمیل شده به دفتر مجله از نویسندگان دریافت خواهد شد.


 


 

9- فرم تعهدنامه شامل چه مواردی است و چگونه ارسال شود؟

ارسال فرم تعهدنامه برای آغاز بررسی اولیه الزامی است و در صورت عدم بارگذاری تعهدنامه به همراه مقاله، مقاله ارسالی بررسی نخواهد شد. ارسال تعهدنامه مبنی بر 1) عدم چاپ مقاله ارسالی به هر شکل در گذشته، 2) عدم ارسال مقاله به دیگر نشریه ­ها تا تعیین تکلیف آن در نشریه مدیریت بیابان و 3) اطلاع تمامی نویسندگان از ارسال مقاله به دفتر نشریه مدیریت بیابان الزامی است.


 


لازم است که، فرم تعهدنامه بعد از امضای کلیه نویسندگان و ذکر شماره تلفن هر کدام در کنار امضای وی، اسکن شده و در سامانه نشریه به آدرس www.jdmal.ir  همراه مقاله  بارگذاری گردد.


 


 

10- آیا دریافت پذیرش اولیه مقاله، به منزلۀ پذیرش نهایی است؟

خیر. پس از پذیرش اولیه مقاله، نویسنده مقاله موظف به پرداخت هزینۀ انتشار مقاله موضوع  بند ۹ « فرایند پذیرش مقالات» و همچنین در صورت نیاز، اصلاح و ویرایش مقاله بنا به نظر ویراستاران نشریه است. چنانچه نویسنده، پس از پرداخت هزینۀ انتشار، به موارد اصلاحی ارسال شده از سوی ویراستاران ترتیب اثر ندهد و یا اقدام به تغییر محتویات مقالۀ خود پس از تأیید داور نهایی و پذیرش اولیه نماید، هیأت تحریریه نسبت به رد و یا انتشار مقاله در شماره بعد تصمیم گیری می­نماید.